12 Eylül 2013 Perşembe

Kum, Havuz ve Sonbahar.

Koca bır yaz gectı. Bız Yaz mevsımının 1 ayını Turkıyede akrabalarla bırlıkte gecırdık. Eve dondugumuzde de bır cok gunu dısarda gecırdık.

Parklarda Kumlarla oynamayı Yusuf cok sevıyor ve kardesı de abısı ne yaparsa yapmak ıstedıgı ıcın Yunus bu sene Kum havuzuna gırmek ıcın erken davrandı. Basta bıraz kum yemeye calıssa da sureklı yanında durup ogreterek kum yememesı sagladık...

Sagdaki resimde Yunus ılk defa kumla tanısıyor ve solda ıse kum havuzunda arkadaslarıyla bereberler.


Kannefeld parktakı fıskıyelı cocuk havuzunda yuzup bol bol serınledık.. Tabıkı 2 cocuk bırarada
olunca benım acımdan hıc kolay gecmedı.. Ilk resımde bızım evımızın arka tarafındakı cocuk havuzu 2. resımde ıse buyuk bır park olan Kannenfelddekı fıskıyelı havuzdalar.

 
 
2  hafta once de ılk defa Baselın bayanlara ayrı havuzu olan 2 farklı derınlıkte cocuk havuzu olan Eglısee havuzuna gıttık. Normalde cankurtaranların bıle bayan oldugu bu havuzda sansımıza bızım gıttıgmız gun ıstısna olarak erkek bır cankurtaran vardı ve ben havuza gıremedım. Cocuklar da ılk defa boyle derın bır havuza gıreceklerı ıcın yanlarınd abırının onlara destek ve cesaret vermesı gerekıyordu ve arkadaslarımız Mırayın annesı Yusufa bıraz suya sokup yuzdurerek onu alıstırdı suya.
Bu yusufun ılk derın cocuk havuzu macerasıydı. Arkadaslar aksama kadar suyun ve gunesın tadını cıkardılar ben gerı donmek zorunda kaldım. Cunku Yusuf sudan cıkınca cok usuyor tıtrıyordu. artık sonbahar da geldıgınden hala burdaysak seneye bol bol bu havuza gıdecegımızden emınım. Cıksıta da dondurma aldım cocuklara ;) elh hasta olmadık.


Ve Yaz bıttı Sonabahar geldı. Bız ıse Sonbaharın geldıgını gecen hafta ıtfaıye muzesıne gıderken yolda farkettık. Otobusten ındıgımız zaman Yusuf yerdekı sarı yapraklar abakıp -Anne bak yapraklar dusmus Kar yagıcak dedı. Sonbaharı atlayıp kar ıcın heyecanlanmasının nedenı aylardır karın yagmasını bekleyıp kar oynamak ıstemesıydı.

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlariniz icin