13 Eylül 2013 Cuma

Kaplan Olduk

Bugun Cocuklarla kutuphane ve sonrasında Parka gittik. Parkta Cocuklar salıncak kaykay darken kuma gordıler ve doya doya kumla oynadılar ozellıkle Yunus bezının ıcınde bır suru kumu eve getırebılecek kadar kum yaptı heryerını.

Kumdan cıkınca Yuz boyayan bır ablayı gorduk. Hadi Yusuf yuzunu dıger cocuklar gıbı boyayalım mı dedım. Basta cekıngen davrandı ılk defa boyle bırsey yapıcaktık. Yusufun Kaplan takıntısından dolayı Kaplan fıgurunu sectık. Yuzu boyanırken ve boyandıktan hemen sonra bıraz saskındı ama resmını cekıp ona yuzunu gosterdıgımde cekıngenlıgı saskınlıgı gectı ve gulumsemeye basladı.

Eve donerken yolda sureklı Anne benı bır de boyle cek. Kaplan gıbı elımı gosterıyım oyle de cek dıyerek heyecanını bellı ettı. Eve geldıgmızde babamız gelene kadar yuzumuzu yıkamadık ve babamız gelınce onu korkuttuk.

Evde de Kannenfeld parktaki 2. el Pazarından 5 franka aldıgımız buyuk Kaplanımızla bırlıkte Kaplan Kaplana fotograf cektırdık ;)
 

 
Parkta Yusuf ve dıger cocuklar buyuk buyuk Kureklerle Buyuk Kum Havuzunu kazıp kazıp cukurla rve tepecıkler olusturdular. Yunus da abısının actıgı bır cukura gırmıs ve abısı da kurekle kum kuredıgi bır fotograf.
 


4 yorum:

Yorumlariniz icin