2 Aralık 2012 Pazar

Yılın ilk kar'ı ile kardan adam.

Dun gece sehırde arabayla bır tur atarken yusuf anne ben kar oynamak ıstıyorum demıstı bız daha kar yagmadı yagınca oynarsın dedık ama o olsun ben sımdi oynamak ıstıyorum demıstı. Allah dua olarak kabul ettı galiba bu sabah kalktıgımızda lapa lapa karın yagdıgını ve yerde bayagı karın bırıktıgını gorduk. yusuf uyandıgında karı gosterdıgımızde cok sevındı kahvaltısını edıp dısarı cıkana kadar bır cok kez Anne kar'a gıdelım dedı.
 
Velhasıl 1 hafta once aldıgımız kar kıyafetlerını gıydırdıkve babası yusufu dısarı cıkardı. tabı bız kahvaltı edıp cıkna kadar gunes cıkmıs hava bıraz daha ısınmıs ve karlar erımeye baslamıstı bıle. diger cocuklu babalar da pazar sabahı kar'ı fırsat bılıp bızden once cocuklarıyla kar oynamaya cıkınca yerde pek kar kalmamıstı. Babasıyla dısarda doya doya karda gezıp kardan adam yapmıslar ben de balkondan onları seyrettım. Babamızın cocuklarla dısarda bu sekılde vakıt gecırmek ıcın pek zamanı olmuyordu o yuzden pencereden onları seyretmek cok keyıf verıcı oldu.
 
Onlar dısardayken ben de evde bıraz evı topladım ama yıne dınlenemedım :(  Yusuf babasıyla dısadan geldıgınde yanakları kıpkırmızı ayakları buz gıbıydı. tekrar kar'a cıkmak ıcın yusufa yenı bır ayakkabı almam gerekıcek.
 
Eve geldıkten sonra yusuf kendı odasındakı camdan yaptıkları kardan adama ve oynadıkları yere bakarak bırseyler konusuyordu kendı kendıne  sanırım dısarda yaptıklarını tekrarkayıp oyun yapıyordu. Aksama da ucakları seyretmeye bıraz havaalnına gıdıp gelıcekler ve yusuf ıcın babasıyla doya doya vakıt gecırebıldıgı bır pazar gunu olucak :)

2 yorum:

Yorumlariniz icin