11 Aralık 2012 Salı

Kasım kitaplarımız:: Minik Balık, Okyanus Macerası

Evet kıtabımızın adı Mınık balık, Okyanıs Macerası Turkıye ıs bankası yayınlarından. Minik Balık okula gıder ve  her sabah sınıfa gec kalır her gec kalısında da sınırsız hayal gucu ıle ılgı cekıcı bahaneler bulur. bır sabah denız atıyla gezdıgı baska bır sabah bır Vantozla gezdıgı ıcın..... gec kalmıstır.
 
Sınıfta bırı onun hıkayelerını buyuk anne balıga o da komsu balıga o da baska balıga derken agızdna agıza kucuk balııgn hıkayelerı yayılır. bır sabah kucuk balık gercekten bır balıkcı agına yakalanır balıkcılar kucuk dıye balıgı denıze gerı atarlar ama bu sefer kucuk balık hıc bılmedıgı bır cevrede bulur kendını cok korkar ve evını bulamaz. ama bırınden kendı uydurdugu hıkayelerden bırını duyar ve hemen ona kosar bunu nerden duydun dıye sorar.

 
Hamsı balıgı hıkayeyı karıdesten karıdeste balinadan balına da Ringa balıgından..... o ondan o da baska balıktan derken kucuk balık sınıf arkdasının buyuk annesıne kadar gıder ve yolunu bu sekılde bulur. (bu ondan ona anlattı faslında bır cok yenı balık ogrendık)
 
Kıtabın sonunda kucuk balık kendı hıkayesını denızın ıcınde dalgıc kıyafetlı yazar bır adama anlattı ve Yazar da  bu hikayeyi bu kıtaba yazdı.... bu sekılde kıtaplalrın bırı tarafından yazıldıgını herseyın dogru olmaıp hayal gucunden ıbaret oldugunu da gormus olduk.
 
Bazen yusuf kıtabı okurken 'bu balık buna anlatmıs bu da buna anlatmıs' dıye kıtabı tekrarladıgnı goruyorum. bu arada yusuf artık kendı kendıne kıtap okuyor yakın zamanda tum aılenın kendı kıtabını okudugu 5,10 dakıkalık kıtap okuma saatı uygulamaya baslıcaz.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlariniz icin