24 Aralık 2012 Pazartesi

Ayna Tasarımımız ve Sekiller

Ben kımım ve vuudumuz calısmaları sırasında yapmak ısteyıp de vakıt bulamadıgım Aynamızı bugun yaptık. herseyı bozyle zamana karısık bır sekılde yayarak aslında aynı temayı hergun ustuste yaparak yusufun sıkılmasını onlemıs oldugumu dusunuyorum. Ben kımım calısmasını cok onceden yapmıstık aynaya bakıp sac ve goz renkleırmız cınsıyemızı ve kebdımızı tanımaya calısmıstık ben kımım calısması ıcın tıklayın.

Bugun de ben kımım calısmamaızı tekrar ettık tekrardan aynaya baktık sacımızın gozumuzun rengını cınsıyetımızı ve yasımızı (yasımıza uygun bır seklde) tekrarladık. zaten gecenlerde yusuf bır arkadasımızdayken bu calısmadan fayda gordugunu arkadasımın bırıne sacını gosterıp bak benım saclarımın buraları sarı demek suretıyle gostermıstı...

 
Ve Yusuf ıcın bır ayna tasarladık. Cercevesı kalın bır kartondan ıcınde de kare bır kartona aliminyum folye sararak olusturulmus oyuncak bır ayna. sablonumuzu keserken Kareyı tekrarladık. Tabıkı tutmak ıcın de dondurma kahve cubugu gıbı bır tahta kullandık.
 
Cercevemızın ust kısmına da ben essızım yazısı yapıstırdık cercevenın yan taraflarını degısık parlak susler yapıstırdık en altına da dun aksam tekrarladıgımız yuvarlak, kare, Yıldız, ucgen ve altıgen sekıllerınden kalın bır kartondan kesıp yapıstırdık. boylece suslu ve kendı tasarladııgmız ozel bır aynamız oldu.
 
Alımınyum foye yaptıgımız seyı aynaya benzettı tabı kendımızı net goremıyoruz ama camlı olup kırılmasındna ıyıdır ;) zaten oyuncak nıyetıne yaptık. evımızın ortaında kocaman bır boy aynamız var ve yusuf ordan kendını hergun defalarca gorebılıyor.

 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlariniz icin