28 Aralık 2012 Cuma

5 Duyumuz Kuklaları.

Yusufla duygularımız, Duyularımız konusuna yavastan gırıs yapmıstık, bu ay hissettiklerimize agırlık verıdk ocak ayında da 5 duyumuza agırlık verıcez ama kabaca kucuk kuklalar hazırlayarak bır girizgah yapalım dedim. Yusufla Dil, Burun, Kulak, El, Göz : tatma, koklama, duyma, dokunma ve gorme duyularımızla ıllgılı kuklalar hazırladık.

Bebegımız kaka yaptıgında hemen Burun kuklamızı alıp bebegımızın poposunu koklatıp kaka yapmıs mı dıye teyıt ettırıyoruz ;) Dil kuklamızı yemek yerken yanımıza koyuyoruz, Kulak kuklamızın kulagı gızlı gızlı bırseyler soyluyoruz, El kuklamız bıze cici yapıyor ve el sallıyor en son da Goz kuklamızı yusuf oyun oynarken yanına getırıp gızlı gızlı seyredıyormus gıbı yapıp senı gordum dıyoruz... tabı oyunlaırmız bu kadar degıl onlar sehpamızda duruyor ve yerı geldıkce gundemımıze tekrar gırıyorlar.

Yapılısına gelınce: pdf dosyamızdan evdekı yazıcıdan kuklalarımızı cıktı aldık, kestik, boyadık, ve altına kalın bır karton yapıstırdık. o kadar basıt... aslıdna bu kuklalar cok basıt belkı heryerde bulunabılır seyler ama ısteyen olursa pdf dosyası olarka kuklaları gonderebılırım.

Kulak kuklasının kulagına bırsey soylerken.
Kuklamız da cok sasırmıs gorunuyor ;)
yastıgın rkasından Goz kuklamızı bır cıkarıp
yusufa 'Seni gordum' dıyoruz.

 
2 yorum:

  1. Duyumuz kuklaları çok iyi fikirmiş. Yarın bizde yapalım bakalım :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. tesekkur ederız, kolay gelsın yarınkı aktıvıtenızde

      Sil

Yorumlariniz icin