15 Kasım 2012 Perşembe

Meraklı minik icin Semsiyeler yaptık.

     Merkalı minik dergisi aralık ayı icin okuyucularından semsiye tasarlamalarını ıstemis. biz de sıvadık kolları aklımza gelen 3 farklı semsiyeyi yapmaya caslıtık.

 Malzemeler: 3 farklı renkte Karton, Makas ve yapıstırıcı. Yapılısı: kartonları yukarıdakıler gibi semsıye seklınde kesıyoruz ama bu sefer tum semsıye parcalarını yarım yarım yapıp kosesınden katlayıp tutacak olarak kullanacagımız kalın bir kartonun cevresine yapıstırıyoruz ve ortaya 3 boyutlu bir semsiye cıkıyor. kartonların renklerı degısık degısık olursa semsıyemızın hem 3 boyutlu oldugu daha ıyı farkedilir hem de daha canlı eglencelı gorunur.

Malzemeler: ıkı farklı renkte karton, Desen icin boya, Makas ve yapıstırıcı
Yapılısı: Once yesıl kartonu semsıye seklınde kesıp ustune puantıyelerle desen yapıp boyadık semsıyenın altına da baska renkte bir kartondan tutacak cızıp kestık ve yapıstırdık . İste size kartondan cok kolay bir semsıye.
Malzemeler: Plastik Tabak, Kalem, Degisik renklerde Kartonlar, egilip bukulebilen sert cubuklardan, Makas ve yapıstırıcı . Yapılısı: karton tabagı semsıye seklınde kestık ustune degısık renklerdekı kartonlardan kestıgımız geometrık sekıllerı yapıstırdık cubuklarımızı da birbirine dolayıp semsiye tutacagı yaptık.

 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlariniz icin