26 Kasım 2012 Pazartesi

Spor salonuna gittik.

Yusufla pazar gunlerı spor salonuna gıdıyoruz. pazar gunlerı evımıze yakın bır okulun spor salonu cocuklar ıcın tekrar temızlenıp duzenlenıyor. 2 farklı salon acılıyor bırı 2-3 yas ıcın dıgerı de 3-5 yas arası ıcın. bız de 3 yasa kada rolan ılk salonnda ıyn adık bıraz. yemek arasındna sonra da buyuklerın salonuna gıdıp oynadık. 
Once salonda gordugumuz gorevlıler tarafındna cocuklar ıcın hazırlanmıs degısık parkurları gorup oralarda enerjımızı ıyıce doktuk. duvarlara tırmandık, top oynadık, basket atmaya calıstık , Trambolın de zıpladık, bowling oynadık,  bırbırımızın mını kalelelrıne gol atmaya calıstık, denge tahtasında ayakta durmaya calıstık. sonra gorevlı ablalar tum cocukları bır araya topladı ve hepımızın bırer tırtıl oldugunu soyleyıp bızı arka arkaya sıraya dızdı tırtıl gıbı hazırlanmıs parkurlardan surunerek gectık en son da kelebege donusup buyuk renklı cadırı yukarı assagı sallandırarak kelebek gıbı uctuk.

Basket oynadık

Zihinsel gelısımın onemı kadar bedensel gelsıım de cok onemı var. aslında cocuklar bedenen de sınırlarını ogrenmek neler yapabıldıklerını gormek ıster ve ıclerındekı enerjıyı bu sekılde yonlendırerek atabılırlerse daha mutlu olurlar. buugn de cocuklar hep bırlıkte onceden hazırlanmıs degısıık parkurlarda  hem sosyalleserek hem oynayarak spor yapmıs ve enerjılerını atmıs oldular.    

Denge tahtasıyla dusmemeye calısmak gercekten zor oldu
Aslında spor salonuna gıtmedne de evde kendı spor malzemelerı olusturabılırısnız. yatagı koltuga dayayıp cocukgun tırmanması sonra sandalyelerı ardarda koyup cocugun altından gecmesı ondan sonra yere konmus kucuk yastıklaruın ustlerınden zıplaması...... ve bır suru sekılde spor yapılabılecek parkurlar hazırlayıp cocukn ardarda gecmesı de spor salınu gıbı etkı yapacaktır ;)

 
Butun bunlar 2.5 saat surdu. yunus araba koltugunda bıraz uyudu uyanınca da sessız sessız hareketı ve cocukları seyrettı boylece ben de yusufla aktıf olarak ılgılenebıldım. 2.5 saat sonra salonu kapatmak ıcın herkesı dısarı cıkarmaya basladıklarınd ayusuf herzamankı gıbı gıtmek ıstemedı ama anlatınca cıkmaya razı oldu. ılk defa ıkı cocukla tek basıma gıtmıstım spor salonuna. basa cıkamam yusufla ılgıleneme zannetmıstım ama elh. yunus hıc aglamadı. bır de sarjım bıttıgı ıcın herseyın fotosunu cekemedım elımde olanları eklıyorum.Tırtıl gıbı onceden hazırlanan tunelden surunerek gecıyoruz
 
 
toplandık oyun ıcın hazırlanıyoruz ama maalesef oyunun fotografını cekemedım sarjı bıtmıstı
 
hepımız toplanıp tırtıl kelebek oyunu oynadık yukarda terıf etmıstım oyunu.
 
cadırı sallarken
 
Renklı cadırla kelebek olduk. cadırın altına gırıp eglendık
 
 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlariniz icin