25 Kasım 2012 Pazar

Sincap kuklası

Her ne kadar sonbahar bızım ıcın gerıde kalsa da daha onceden dosyanın arasında sakladıgım sonbahar temalı malzemelerı buldu yusuf. ve anne bunları boyıyalım dıye ısrar edınce cocugun hevesını kırmıyım sıncap kuklası ıcın cıkarıdıgm dosyaları cıkardım ve boyamaya basladık. daha once de parkta sıncap kovaladıgımız ıcın yusuf ıcın pek yabancı hayvanlar degıllerdı. sıncaplarımızdan yanında cevızı olmayan sıncap dıger cevız yıyne sıncap arkadaslarından cevız ıstedı bırbırlerıyle konusturduk.

 
Malzemeler:
  • kalın karton,
  • kukla yapılacak resim
  • Kalem. Yapıstırıcı. makas.
  • Dondurma cubugu ya da tahta bır sopa.


Yapılısı:
Once netten cıkarıdıgmız sıncapları evde boyadık sonra kagıdı kesıp eynı kalıpta kestıgımız kalın bır kartona yapıstırdık kı kukla bıraz daha uzun omurlu olsun. en son olarak arka tarafına dondurma cubuklarından yapıstırınca kuklamız hazır oldu. Sincap kuklalarının annesi icin tıklayın.
 
Sıncapların bırının elınde cevızı var. bırı cevızı yok ve elını havaya kaldırıyor dıgerı de cevızını ayagının altına bırakmıstı. cevızı olmayan dıgerlerındne cevız ıstedı dıgerlerınden bırı cevızı arkadasına verdı. en son yatarken tuvalete goturup tuvaletlerını bıle yaptırdık. Yatma saatımız de geldıgı ıcın sıncap kuklalarımızı pencerının onune dızdık ve onlarla bırlıkte uyuduk.,Ertesı gun yusuf kardesıyle kukla oynadı ona da gosterıp konusturdu kuklalarını. tabı ben yanındayken kardesıyle ıyı oynuyor ama ben yokken kardesıyle boyle guzel oynamıyor. 

Sonbaharda parkta sıncap kovalamıstık sıncapları bayagı seyretmıs ve oynamıstı. Sincapların parkta yerde gordugumuz ve topladıgımız kestanelerı yedıgını daha once ogrenmıstık ve sıncap kuklalarını yaptıktan sonra evdekı kestanelerı kutuya dokup Sıncap kuklalarımıza yedırdık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlariniz icin