28 Ekim 2012 Pazar

Sonbahar: boyama ve ogrenme Kitabı

Bugun Yusufla Sonbahara dair son calısmalarımızdan birini yaptık. cunku dun buraya lapa lapa kar yagdı artık kıs ayına girdik ve bundan sonra kıs temaların baslicaz.

Sonbahar Ögeleriyle dolu bir kitap hazırladık. Önce kitabın sayfalarını cıktı alıp sonra uzerlerindeki sayfa numaralarına gore katlayıp kitap haline getirdik ve oyun oynayarak okuduk sonra da boyadık soyle kı:

 
Anne sorar: 2. sayfada ne goruyorsun?  sonbaharda yaprakları kurumus bir agac ve ustunde kahverengi bir cevız ya da fındık arayan bir sincap Anne cocugun resimde gordugu sey yani sincap olur (3. sayfada da resmi var)

Anne sincap olur ve cocuk 3. sayfada kucuk sincapcık sen sonraki sayfada ne goruyorsun diye anneye sorar: anne 4. sayfada tarlada bir korkuluk gordugunu soyler ve cocuk sonrakş sayfadaki korkuluk olur.
 
Anne: kucuk korkuluk 6. sayfada ne goruyorsun? cocuk sıcak ulkelere goc eden kuslar goruyorum der ve anne kus olur
 
cocuk anneye sorar kucuk kuc 8. sayfada ne goruyorsun? anne
kabagın ustunde oturmus bir fare gordugunu soyler ve cocuk fare olur
 
anne cocuga sorar kucuk farecık 10. sayfada ne goruyorsun? cocuk cevaplar bir adam dokulmus yaprakları supuruyor ve anne adam olur
 
cocuk anneye sorar 12. sayfada ne goruyorsun anne cavplar: ruzgarda ususan kırmızı sarı ve turuncu yapraklar goruyorum.

Bu oyun daha fazla cocukla da oynanabilir ya da tum sayfaları cocuga da sorabiliriz.... Oyun bitince sonbahar ogeleriyle dolu olan kitabımızı boyayabiliriz ;)
 
 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlariniz icin